założenie firmy w niemczech

21/01/2022

Zastanawiasz się nad założeniem firmy w Niemczech? Te firmy Ci w tym pomogą.

Zastanawiasz się nad założeniem firmy w Niemczech? Te firmy Ci w tym pomogą.

Autorka: Nicole Rosinke

 

Polacy jako obywatele Unii Europejskiej mogą prowadzić w Niemczech działalność gospodarczą na takich samych zasadach co niemieccy przedsiębiorcy. O ile w Polsce dostęp do wiedzy o przepisach dotyczących jednoosobowych działalności gospodarczych czy spółek jest powszechnie znany dla każdego przedsiębiorcy, o tyle założenie firmy w Niemczech może okazać się nie lada wyzwaniem.

Z pomocą przychodzą wyspecjalizowane kancelarie i inkubatory przedsiębiorczości, które w swojej pracy łączą wiedzę prawno-skarbową i doświadczenie prowadzenia działalności gospodarczej w obu porządkach prawnych – polskim i niemieckim. O tym, jak wybrane kancelarie rekomendują swoje usługi wobec polskich firm i w czym dokładnie mogą Ci pomóc, dowiesz się właśnie w tym artykule.

 

Kancelaria Trojan

Jedną z kancelarii prawnych, która pomaga polskim firmom jest Kancelaria Trojan. Pracują tam polsko-niemieccy prawnicy specjalizujący się w różnych dziedzinach.

Tamtejsza kadra oferuje szeroki zakres wsparcia. Doradzają w zakresie formy organizacyjno-prawnej oraz pomagają w załatwieniu wszelkich formalności i pozwoleń. Doradzają również w zakresie tworzenia i przekształcania spółek handlowych. Przygotowują opinie prawne, zajmują się sprawami transgranicznymi, a nawet przeprowadzają polskie firmy przez fuzje lub podziały.

Ponadto kancelaria zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami i windykacją w Niemczech i Polsce, zawsze starając się dojść do porozumienia. Jeśli chcesz zbudować swój biznes w dziedzinie budownictwa, logistyki lub nieruchomości w Niemczech, ta kancelaria jest dla Ciebie idealnym partnerem. Dla Kancelarii Prawnej Trojan nadrzędnym celem jest zadowolenie klienta.

 

Grupa HPE Berlin

Grupa HPE Berlin to kolejna kancelaria, która pomaga polskim firmom zaistnieć na niemieckim rynku. Kancelaria posiada również własnego doradcę podatkowego. Polsko-niemieccy pracownicy specjalizują się w obszarach eksportu, e-commerce i branży budowlanej. Dla polskich firm, które nie znają niemieckiego systemu prawnego, kancelaria oferuje niezbędną pomoc prawną dla firm. Od rejestracji firmy, która może być dużym wyzwaniem, po kwestie prawne i podatkowe, HPE służy pomocą i wskazówkami. Pod uwagę brane jest nie tylko prawo niemieckie i regulacje europejskie. HPE-Berlin zwraca szczególną uwagę na indywidualne potrzeby i polską specyfikę. Zaletą współpracy jest to, że wszystkie usługi zawarte są w jednym pakiecie: w HPE Berlin otrzymamy nie tylko wsparcie prawne, ale i administracyjno-organizacyjne, a także księgowe i kadrowe.

Firma przeprowadza nawet analizę rynku i potencjału konkurencyjnego. W ten sposób klient może rozpocząć swoją działalność w sposób ukierunkowany. Dzięki HPE każda polska firma ma u swego boku niezawodną i szybką pomoc.

 

Kanzelaria dr Schulte & partnerzy

Dalszą pomoc w zakładaniu polskiej firmy w Niemczech oferuje adwokat dr Schulte i jego partnerzy. Kancelaria, a w szczególności adwokat Patrycja Mika, która specjalizuje się w prawie niemieckim, oferuje doradztwo prawne dla małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie zakładania działalności w Niemczech. Firmie od początku towarzyszy kancelaria prawna, która pomaga dobrać odpowiednią formę prawną przedsiębiorstwa oraz zarejestrować obrót. Ponadto polscy klienci otrzymują pomoc przy sporządzaniu umów spółek lub innych umów, które są niezbędne w Niemczech.

Ponadto kancelaria oferuje wiele innych usług pomocniczych. Jednym z przykładów są inwestorzy. Jeśli polska spółka jeszcze ich nie posiada, kancelaria pomaga znaleźć inwestorów i założyć pierwsze przyczółki. Udzielana jest również pomoc w znalezieniu odpowiedniego lokalu. Kancelaria prawna Dr. Schulte und Partner oferuje różnorodne usługi. Na przykład w przypadku pytań dotyczących niemieckiego systemu podatkowego kancelaria współpracuje z partnerską kancelarią prawną, która zajmuje się doradztwem podatkowym.

 

Kancelaria Kozłowski

Pracownicy Kancelarii Kozłowski zostali przeszkoleni w Niemczech i w Polsce i doradzają średnim firmom w obu językach. Ich obszary specjalizacji obejmują zagadnienia prawne i podatkowe. Specjalizują się w prawie gospodarczym, prawie dystrybucyjnym, prawie umów, prawie pracy i międzynarodowym prawie podatkowym.

Pomagają nie tylko w zakładaniu, rozwoju i restrukturyzacji, ale także podejmują się spraw związanych ze sprzedażą i rozwiązywaniem spółek.

Dwujęzyczność ułatwia im doradzanie klientom prowadzącym działalność w Polsce i w Niemczech. Jako podstawę mogą wykorzystać prawo krajowe, jak również prawo miejsca zamieszkania. Dzięki temu doradcy podatkowi, prawnicy i notariusze mogą udzielać prostych i wszechstronnych porad na poziomie międzynarodowym.

Kancelaria Kozłowski skupia się na polsko-niemieckich transakcjach gospodarczych i pomaga uniknąć podstawowych problemów, zwłaszcza przy sporządzaniu umów.

 

Kancelaria prawna Karcher & Conrad-Paczkowska

Kancelaria prawna Karcher & Conrad-Paczkowska oferuje profesjonalne i kompetentne wsparcie i obsługę prawną osób fizycznych i przedsiębiorstw. Oferują pomoc prawną osobom prywatnym, jak i przedsiębiorstwom.

Kancelaria oferuje pomoc w wyborze odpowiedniej formy działalności gospodarczej, w rejestracji we wszystkich urzędach oraz w znalezieniu lokalu lub siedziby firmy. Ponadto kancelaria pomaga również w obsłudze prawnej po otwarciu firmy w Niemczech. Ponadto kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną podmiotów z branży spedycyjnej. Jej usługi doradcze obejmują dochodzenie i odzyskiwanie roszczeń frachtowych i spedycyjnych, roszczeń wynikających z Konwencji CMR oraz przepisów niemieckich. Kancelaria prawna Karcher & Conrad-Paczkowska oferuje również pomoc w odzyskiwaniu długów. Jedną z zalet jest tu fakt, że koszty postępowania ponosi dłużnik. We wszystkich dziedzinach kancelaria oferuje swoje usługi prawne i chętnie rozwiązuje problemy firmy.

 

W zależności od potrzeb polskiej firmy swoją pomoc w założeniu firmy w Niemczech oferuje kilka kancelarii prawnych, a także biur rachunkowych. Zakres usług jest różny w zależności od kancelarii. W zależności od Państwa wymagań i potrzeb, kancelarie prawne staną na wysokości zadania i pomogą Państwu w założeniu firmy w Niemczech. Najłatwiej jest jednak, gdy kancelaria oferuje nie tylko wsparcie prawne, ale także posiada we własnym zakresie doradcę podatkowego lub ściśle z nim współpracuje. Eliminuje to dodatkowe poszukiwania kompetentnego doradcy podatkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *